Ultra star

O her dem STAR. Yeri göğü inleten, genci, yaşlısı ile hem pop, hem arabesk, sonunda halay çektiren bir AJDA, Kuruçeşme’deydi.

Kuruçeşme Açıkhava Yaz konserlerini izleme fırsatını bulduğumda, her birinin birbirinden güzel ayrı bir şölene dönüşeceğini tahmin etsem de bu kadarını beklemiyordum. İçlerinden birkaçı diğerlerinden açık ara farkla ayrılırken, diğerlerinin eksik kalan taraflarında ise Halk vardı. Emekçinin katılımı muhteşemdi. Turyol teknelerinde ki personelin katıldığım son iki konsere iştiraklerinde ki uyum, görülmeye değerdi.

Geçtiğimiz hafta Kuruçeşme’de, olağan üstü bir performans sergileyen Ajda Pekkan, kendisini izlemeye gelenleri mest etti. Konserin başlama saatinde uzayıp giden kuyruk, konserin kalitesinin ipucunu adeta verir gibiydi. Sahneye terzisi Gülşah Saraçoğlu’nun elinden çıkan ve tam bir Diva profili kazandıran dore etek üzerine, siyah askılı dantel bluz görünümünde kostümü ile çıktı. İnanılmaz güzel ve zarifti. Hem şarkı söyledi, hem göbek attı, hem de yıllardır kendisini hiç yalnız bırakmayan seyircisi ile adeta dertleşti.

01(5).jpg


BANG BANG den BATSIN BU DÜNYAYA

Yıllarca Fikret Şenes’in kendi sevgilisine kızarak yazdığı, “Kapı açık, istenmiyorsun artık!”şarkı sözleri yüzünden evde kaldığını, aslında kedi gibi uysal olduğunun altını çizdi. “Aslında ben kedi gibi uysal, yumuşacık bir kadınım” dedi. Hatta kendisini izlemeye gelen kardeşi Semiramis Pekkan’ın gün içinde kendisini aradığında; ya yolda, ya provada, ya evde olduğuna söylediğinde, kardeşinin, “seni bu hayattan çekip kurtaracağım”, ifadesini, gülümseyerek söyledi. Ve büyük bir heyecan ile kendisini bekleyen seyircilerine: “Ben normal bir insanım, evinde köfte falan yapan. Esasında bütün star’lık, bu sahnede. Zaman öğretiyor, akşama kadar zor bir süreç ve sonra siz varsınız! Ve iyi ki varsınız!”dedi.

Tek yabancı şarkısı Bang Bang’di. Ama Türk Sanat Musikisini , Arabesk çok sevdiğini itiraf etti. Davulla şov yaptı.

Bir zamanlar dolardan markdan denilen, ve Eurovision Müzik Yarışmasında, Türkiye’yi temsil ettiği, “Aman Petrol” ile günümüzün nelere gebe olduğunu yıllar öncesinden söylediği şarkısı ile boğazda açıkta demirleyip, tekneden konsere dahil olanlara da seslendi. İzleyiciler, bir müddet sonra tamamen ayaktaydı!

Çok sayıda dostu ve birçok tanınmış simayı konserinde bulmak mümkündü. Başta kardeşi Semiramis Pekkan, Nihat Odabaşı, Alinur Velidedeoğlu, Erkan Özerman, Güngör Bayrak, Fulya Terim, gibi.

Her kesimden insanı birleştiren bir DİVA o ve boşuna STAR hatta ULTRA STAR olunmuyor, tam saat yirmi bir otuz beşte, sahne aldı artık gece yarısını geçtiği halde sahnedeydi. Kendisinin son dönem yorumladığı şarkılardan başladı. 80’lere doğru gitti ama hep dinamik, hep heyecanla sahnedeydi. Sadece iki şarkılık mola verdi ve yerini Vokalde Ezgi ise güzel bir ses ve yorumla, destekledi. Muhteşem, iki Sezen Aksu şarkısı yorumladı. Oda kısa sürede seyirciyi coşturdu, yolu açık olsun!

Kolay kolay bulunamayacak ve de unutulmayacak bir konseri armağan etti, İstanbullulara, DİVA AJDA PEKKAN.

18(1).png


Kaçırmayın, 24 Ağustos’da, yeniden Kuruçeşme’de.

Sanki hiç geçmemiş gibi o yıllar…

Bizler büyüyoruz, ama kesinlikle o yaş almayan, kendisinin dediği gibi:

“ Ben hep aynıyım, hiç değişmedim ve iyi ki de değişmedim.”

O işte bu yüzden, her yeniliğin öncüsü, AJDA PEKKAN.

Ultra Star
 
Üst Alt