Kardashian kızlarının implantları ile başı dertte!

Gün geçmiyor ki bu Hollywood’un akımlarına bir yenisi daha eklenmesin. Biliyorsunuz ki sevgili okur, bu Hollywood’da birileri yanlışlıkla bile bir şey yapsa, bütün dünya hurraaa ardından geliyor. Ne giyseler, ne yaptırsalar hepsi milyonlarca hayranları tarafından takip ediliyor. Birçoğu bize saçma gelen komik moda akımları bile, hızla trendler arasında yerini alıyor. (bakınız Rihanna’nın yorgan montu)

rihanna%20yorgan%20mont.jpg


Şimdi de bu trendlere yön verenlerden başı çekenlerden biri olan Kardashian Ailesi geçtiğimiz dönemde vücut implantlarını bir bir çıkarmaya başladılar. Yıllarca çok abartılı bir görünüme ulaşmak için defalarca geçirdikleri operasyonları bu kez de normal görünen bir bedene sahip olmak için yaptılar.

Önce Kim Kardashian kalça protezlerini çıkarıp, meme protezlerini daha küçük bir boyutla değiştirdi. E o ne yapsa hemen kopya eden küçük kardeş durur mu? Hemen ailede onun izinden gelen kardeşi Chloe de bu adımları bir bir uyguladı. Cümle aleme koskocaman kalçaları ile yeni bir güzellik algısı ilan eden kardeşler şimdi de büyük bir geri vitesle bu implantları çıkarttı. Elbette bu değişim de onlar için hiç kolay olmadı. Çünkü böylesi abartılı kalçalara ulaşmak için yapılan popo protezleri ve dolgu enjeksiyonu uygulamaları bir yerden sonra uygulama alanında ciddi deformasyona neden olabilir. Zaten popo protezi inanılmaz zor iyileşen bir ameliyat. Dikiş yerlerinin kapanmayıp defalarca yeniden dikilen ve enfeksiyon kapan hastalar biliyorum. Düşünün ki bu kızlar bu operasyonu defalarca oldular.

85.png


Sadece bu operasyonları defalarca olup kendilerine yaşatmış oldukları eziyet bir yana, tüm dünyanın güzellik algılarını tepe taklak edip bir dönemi sallayan Kate Moss fiziğini tarihin tozlu sayfalarına gömdüler ve milyonlarca genci de peşinden sürükleyip akıllarını allak bullak ettiler. Ben sadece kendi ülkemde bile bunlara benzemek için defalarca kez bıçak altına yatan ve artık anestezi almaktan ve sürekli operasyon geçirmekten bünyesi çok büyük zararlar gören instagrammer’lar tanıyorum.

Kardashian kızları implantlarını çıkarınca tüm dünya magazincileri önce “yok canım biz yanlış mı görüyoruz” algısına düştüler. Hayır doğru görüyorlardı, Kardashian kızları artık büyük popolu değildi. Chloe Kardashian’ın kızı True ile Malibu sahillerinde çekilen fotoğraflarında Chloe’nin basen cildinin inanılmaz bir deformiteye uğramış olduğu giydiği dalgıç stili tayta rağmen gözlerden kaçmadı.

84.png


Ve sevgili okur, huylu huyundan vaz geçer mi?

Geçmedi, belki de geçemedi.

Bir süre dalga geçer gibi Kardashian kızlarını yeniden implantlı olarak çekmeye başladı paparazziler. Belki de uygulama alanındaki cilt öyle çok deforme olmuştu ki, implantın ardından iflah olmaz bir doku gevşekliği yaşamış olabilirler. Artık orasını bilemiyorum ama emin olduğum bir şey var ki, bu kızlar sırf gündemde kalmak ve marka değerlerini korumak için her gün kendi isimlerini parlatacak girişimlerde bulunmaktan hiç yorulmayacaklar.

K%C4%B0M%20GALA.jpg


Kim Kardashian bu öze dönüş adımı ile artık bedeni ile takıntılı olmayacağını ve kendisi ile daha barışık bir imaj çizeceği sinyallerini vermişti ama belli ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Vücuttaki litrelerce dolgu maddesinin sürekli yenilenmesi, acı dolu operasyonlar, enfeksiyon kapan dikiş yerleri ve tüm bu süreci göğüslemek için gereken psikolojiyi düşününce “Kuzum siz iyi misiniz” deyip sarsmak istiyorum bunları.

Bu kızlarda aşırı büyük kalça takıntısı varken, çok sevgili kız kardeşlerinden biri olan Kendall Jenner ise günlerce aç kalarak bir iğne bir iplik haliyle Victoria Secret podyumlarında salınıyor. Gerçekten bunların bir ortası yok sevgili okur.

Peki bizde durum ne?

Türkiye’de de popo implantları çok fazla rağbet gören bir işlem olmadı ama ülkemize sağlık turizmi için gelen yabancı hastaların en çok tercih ettiği girişimlerden biri BBL yani Brezillian Buttock Lift oldu.

Türk hekimleri her alanda resmen dünyaya meydan okuyor sevgili okur. Gerçekten öyle çok başarılılar ki, tüm dünyadan hekimler İstanbul ve Ankara’daki Tıp kongrelerine gelip Türk hekimlerinin tekniklerini ilgiyle izliyor.

BBL işleminde implant yerine vücut yağları kullanılarak daha dolgun bir kalça görüntüsü elde etmek mümkün. Üstelik bu işlem implant gibi zor iyileşen bir sürece sahip de değil.

Türk hastalar genellikle yaptırdıkları işlemleri sır gibi saklar ama çevrenizde birden bire türeyen kusursuz yuvarlak hatlar varsa, bence ardında mutlaka başarılı bir hekimin imzası vardır.

XOXO
 
Üst Alt