Feyza Altun, Kaan Boşnak’ı Twitter mahkemesinde suçladı

Son dönemin popüler müzik gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz’un solisti olan Kaan Boşnak hakkında eşine şiddet uyguladığına ilişkin iddialar ortaya çıktı.

Kaan Boşnak 2020 yılında organizatör Başak Ceylan Torun ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten bir çocuğu olmuştu.

Boşanma aşamasında olan çift hakkında şiddet iddiaları ortaya çıkmıştı.

Başak Ceylan Torun’un şiddete uğradığı iddiaları haberlere yansırken şarkıcı Kaan Boşnak iddialarla ilgili Avukatı aracılığı ile şöyle bir açıklama yapmıştı:

“Basına yansıyan ve kamuoyuna servis edilen gerçek dışı haber ve iftiralardan, sizlerle birlikte ve eş zamanlı olarak haberdar olmuş durumdayız” demişti.

FEYZA ALTUN'UN SUÇLAYICI PAYLAŞIMI

Bu gelişmelerin sonrasında Başak Ceylan Torun’un avukatı tanınmış isim Feyza Altun’dan sosyal medyada bir paylaşım geldi. Paylaşımında,

“Uyuşturucu bağımlılığı, intihar eğilimi ve teşebbüsleri,kendini kesme;tarım ilacı içme,hamile kadını dövme gibi her şeyi yapan Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun solisti Kaan Boşnak’a karşı davamızı açmış bulunmaktayız . Hiçbir erkeğin salt şöhretli diye şiddetine izin vermeyeceğiz.” İfadelerine yer verildi.

Paylaşıma dair ilginç kısım isim ise bu metnin yanında yer alan video içeriğiydi. Videoda Altun, mahkemede sunması gereken iddiaları bir bir sıralayarak davayı adeta Twitter’a taşıdı. Hukukçu olan birçok Twitter kullanıcısı da bunun doğru bir yöntem olmadığını belirterek Altun’a disiplin cezası uygulanması gerektiğini söylediler ve baroya şikayette bulundular.

BOŞNAK'IN AVUKATINDAN CEVAP

Bu olay videoya yanıt Boşnak’ın avukatı Ayşegül Mermer’den geldi. Mermer Altun’un açıklamalarına ilişkin olarak şunları söyledi:

“Meslektaşım keşke müvekkilimi yargılamadan önce bu iddialarını mahkemeye sunsaydı. Çünkü henüz daha yargılama bile başlamamışken, mahkemece verilmiş bir karar yok iken sosyal medya adaletiyle müvekkilimi suçlamış ve infaz etmiştir. Bir kişinin onurunu, şerefini, saygınlığını rencide edecek şekilde suçlamak suçtur. Oysaki biz avukatların amacı ve görevi mahkeme salonunda müvekkillerimiz adına adalet sağlamaktır. O yüzden ben bu açıklamayı çok talihsiz buluyorum.”

Ayşegül Mermer’in açıklamalarının tamamını dinlemek için tıklayınız.
 
Üst Alt