Bakan Kirişçi açıkladı: Başvurular e-Devlet'ten yapılacak!

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvurular e-Devlet kapısı üzerinden başladı. Açıklamayı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci yaptı. Çiftçiler şimdilik sadece ürün güncellemesini e-Devlet üzerinden yapacak. Yeni tarla kayıtları önceki gibi il müdürlüklerine başvurularak gerçekleştirilecek. Yaklaşık 2,5 milyon çiftçi kayıt sisteminde yer alıyor. Artık başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

bakkircif1.jpg


DETYALRI BAKAN KİRİŞÇİ AÇIKLADI

Yeni uygulamanın detaylarını Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci açıkladı. "e-Devlet kapısı hizmetinden arazi bilgilerinde değişiklik yapmayan, sadece ürün güncellemesine gidecek olan çiftçilerimiz yararlanacak. Yani yeni bir tarlayı Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kaydettirmek istersek şimdilik bir defaya mahsus yine bu il müdürlüklerimiz ve ilgili birimlerimizin fiziki ziyaretleri geçerli olacak."

bakkircif2.jpg


MÜDÜRLÜKLER ARACILIĞIYLA DA BAŞVURU YAPILABİLİYOR

Bakan Kirişci
, adım adım nasıl başvuru yapılacağını da anlattı. "Açılan ekranda çiftçi ilk başvurusunu yapmak için yeni başvuru seçeneğini seçiyor. Burada çiftçi, kayıtlı arazilerini görüntüleyebilmekte, ürün bilgisini değiştir butonunu kullanarak güncelleyebilmektedir." Başvurularını e-Devlet üzerinden yapmak istemeyen çiftçiler için de önceki sistem devam edecek. Çiftçiler başvurularını il ve ilçe müdürlükleri üzerinden yapabilecek. Bakan Kirişci, destekleme başvurularının da kısa süre içinde e-Devlet'e taşınacağını açıkladı.
 
Üst Alt