Pique tarafından aldatılan Shakira sessizliğini bozdu

İki çocuklarıyla beraber 12 yıldır mutlu bir aile tablosu oluşturan Shakira ve Gerard Pique geçtiğimiz aylarda olaylı bir şekilde ayrılmıştı. Pique’nin Shakira’yı 23 yaşındaki bir öğrenci ile aldattığı fotoğrafların basına yansıması da ayrılığın uzun süre gündemde olmasına neden olmuştu.

İspanyol El Periodico gazetesine göre, Shakira ve Gerard Pique, ilişkileri gergin olmasına rağmen çocukları için arkadaş kalmaya çalışıyor.

Shakira’nın o dönem yaptığı ayrılık açıklaması ise şöyleydi: “Yollarımızı ayırdığımızı teyit ettiğimiz için üzgünüz. En büyük önceliğimiz olan çocuklarımızın iyiliği için mahremiyete saygı göstermenizi rica ediyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

İspanyol yayın kuruluşu El Periodico, Pique’nin pop yıldızı tarafından evden atılmasından sonra çiftin birkaç hafta ayrı yaşadığını bildirdi. Kaynaklara göre, Pique o zamandan beri takım arkadaşlarıyla gecelerin tadını çıkarıyor.

İLK KEZ KONUŞTU​


Ayrılık sürecinde hiçbir şekilde yorum yapmayan Shakira sonunda sessizliğini bozdu. 45 yaşındaki ünlü şarkıcı, Gerard Pique ile ayrılığı hakkında ilk kez konuştu. Elle dergisinin ekim sayısında, 35 yaşındaki futbol yıldızıyla ilişkisi biterken neler hissettiğini samimi bir şekilde dile getirdi:

“Ah, bu konuda kişisel olarak konuşmak gerçekten zor, bu durumu bir röportajda ilk kez ele alıyorum. Sessiz kaldım ve her şeyi sindirmeye çalıştım. Ve evet, bunun hakkında konuşmak zor, özellikle de hâlâ bunu yaşadığım için, halkın gözü önünde olduğum için ve ayrılığımız normal bir ayrılık gibi olmadığı için. Bu yüzden sadece benim için değil, çocuklarım için de zor oldu. İnanılmaz derecede zor.”

“ÇOCUKLARI KORUMAYA ÇALIŞIYORUM”​


Aldatıldığı için ilişkisini sonlandırmak zorunda kalan Shakira, bu durumun çocukları etkilememesi için çok çaba harcadığını belirtiyor: “Yani zor. Ve durumu çocuklarımın önünde yaşamamaya ve onlardan saklamaya çalıştım. Bunu yapmaya ve onları korumaya çalışıyorum çünkü bu benim hayattaki bir numaralı görevim. Ama sonra okulda arkadaşlarından bir şeyler duyarlar ya da internette nahoş haberlerle karşılaşırlar ve bu sadece onları etkiler.”

Ayrılık sonrası Pique, 23 yaşındaki halkla ilişkiler öğrencisi olan Clara Chia Marti ile yeni bir ilişkiye başladı bile. Hatta çift, geçen ay, Katalonya’daki bir festivalde İspanyol medya kuruluşu Socialite tarafından çekilen yeni bir videoda öpüşürken görüntülendi.

“HER ŞEYİMİ BU İLİŞKİYE VERDİM”​


Röportajda ünlü şarkıcıya aldatıldığını nasıl anladığı sorulduğunda ise pek cevap vermek istemiyor:

“Bence bu ayrıntılar bir şekilde paylaşılamayacak kadar özel, en azından şu anda. Her şey çok yeni. Sadece sahip olduğum her şeyi bu ilişkiye ve aileme verdiğimi söyleyebilirim.”

Ardından da çocukları okula başlamadan önce göçebe bir hayat yaşadığını, müzik kariyeri için ABD’ye taşınmak yerine Pique’nin futbol kariyeri için Barselona’ya yerleştiklerini anlatıyor:

“İkimizden birinin bu çabayı göstermesi ve fedakarlığı yapması gerekiyordu. Ve yaptım. Kariyerimi ikinci plana attım; futbol oynaması ve şampiyonluklar kazanması için onu desteklemek için İspanya’ya geldim. Bunun sayesinde de çocuklarım şimdiki annelerine sahip oldular. Onlarla aramızdaki kırılmaz ve bizi ayakta tutan inanılmaz bir bağ var. Tüm söyleyebileceğim bu.”

“HAYATIMIN EN KARANLIK DÖNEMİ”​


Shakira ayrıca, babasının rahatsızlığı yüzünden hastaneye götürülmesinin kendisi ve oğulları için ne kadar zor olduğundan da bahsetti:

“Elimden geldiğince durumu onlardan saklamaya çalışıyorum. Ebeveynlerinin ayrılığını sindirmeye çalışan iki çocuk için gerçekten üzücü. Ve bazen tüm bunların kötü bir rüya olduğunu ve bir noktada uyanacağımı hissediyorum. Ama hayır, gerçek. Ve tüm bunlar, babam yoğun bakımdayken yaşandı. Dediğim gibi, bu muhtemelen hayatımın en karanlık saati. Ama sonra, dünyanın dört bir yanındaki zorluklardan geçen, benimki kadar kötü, benimki kadar zor veya daha kötü durumda olan tüm kadınları düşünüyorum.”

VERGİ KAÇAKÇILIĞI İLE SUÇLANIYOR​


Elle röportajında Shakira, vergi kaçakçılığı suçlamaları yüzünden İspanyol hükümeti tarafından sekiz yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğinden de bahsetti. Ülke yetkilileri, şarkıcıyı 2012’den 2014’e kadar, aslında İspanya’da ikamet ettiği halde vergi belgelerinde yurt dışında yaşıyormuş gibi davranmakla suçluyor:

“Bunlar asılsız suçlamalardır. Her şeyden önce, o zamanlar yılda 183 gün geçirmiyordum. Dünyanın her yerindeki profesyonel taahhütlerimi yerine getirmekle meşguldüm. Ayrıca, borçlu olduğumu iddia ettikleri her şeyi, daha dava açılmadan önce ödedim. Yani bugün itibarıyla onlara sıfır borcum var.

Ve son olarak, dünyanın en büyük dört vergi uzmanı firmasından biri olan PricewaterhouseCoopers ile çalıştım, bu yüzden ilk günden itibaren işleri doğru ve şeffaf bir şekilde yaptığımdan emindim. Ancak, genellikle yaptıkları gibi, bu kurgusal iddiaları destekleyecek kanıtlar olmasa bile, insanları etkilemeye çalışmak için bir basın kampanyasına başvurdular ve itibarlarını zedeleme tehdidiyle birlikte medyaya baskı uyguladılar.

İspanyol vergi makamlarının bunu benim gibi ünlülerle veya Cristiano Ronaldo, Neymar, Xabi Alonso ve daha birçokları ile sık sık yaptığı iyi bilinir. Bu, onların tarzı. Ama davamı destekleyecek yeterli kanıtım olduğuna ve adaletin benim lehime hüküm süreceğinden eminim.”

Shakira’nın bir sözcüsü daha önce şunları söylemişti: “Shakira her zaman işbirliği yaptı ve yasalara uydu, bir birey ve vergi mükellefi olarak kusursuz davranış sergiledi ve prestijli ve dünya çapında tanınan bir vergi firması olan PricewaterhouseCoopers’ın danışmanlığını sadakatle izledi.”
 
Üst Alt