Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretinin içeriği ile ilgili İletişim Koordinatörü Topsakal açıklama yaptı!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, açıklandığı andan itibaren detayları merak edilen ABD ziyareti bugün başlıyor. Kılıçdaroğlu'nun dört gün sürecek ziyaretine ilişkin konuşan İletişim Koordinatörü Ömer Topsakal, ziyaretin 'CHP’nin İkinci Yüzyıl Vizyonu' çerçevesinde yapılacağını ifade ederek "ABD, bu vizyon yolculuğunun sadece ilk durağıdır. Dünyadaki yeni duraklarıyla devam edecek ve tamamlanmasını takiben ülkemizde tüm detaylarıyla ilan edilecektir" açıklamasında bulundu.

CHP liderinin Boston ve Washington’a 9-13 Ekim tarihlerinde yapacağı ziyaretin 'CHP’nin İkinci Yüzyıl Vizyonu' çerçevesinde yapılacağı belirtilirken Kılıçdaroğlu’nun İletişim Koordinatörü Ömer Topsakal, "ABD, bu vizyon yolculuğunun sadece ilk durağıdır. Dünyadaki yeni duraklarıyla devam edecek ve tamamlanmasını takiben ülkemizde tüm detaylarıyla ilan edilecektir" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU ÜLKEMİZE SEVİYE ATLATACAK BİR PROGRAM ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR"

Kılıçdaroğlu’nun
İletişim Koordinatörü Ömer Topsakal, ziyaret öncesinde yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, uzun zamandır ülkemize seviye atlatacak ve ülkenin her yerindeki potansiyeli açığa çıkaracak bir program üzerinde çalışmaktadır. ABD’ye yapacağı bu seyahat, ekibiyle üzerinde kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdiği Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı Vizyonu'nun, dünyanın en parlak beyinleri ile tartışılacağı ilk duraktır. Program Boston'da Massachusetts Institute of Technology ve Harvard University’e yapılacak çalışma ziyaretleriyle başlayacaktır. Program, Washington, D.C.’de bulunan önemli bilim, teknoloji, insan hakları ve sivil toplum kuruluşlarına yapılacak ziyaretler ile devam edecektir."

"BU SADECE İLK DURAK"

Topsakal
, ABD ziyaretinin ardından yeni ziyaretler yapılacağını da bildirdi. Topsakal, şu değerlendirmeyi yaptı: "ABD, bu vizyon yolculuğunun sadece ilk durağıdır. Dünyadaki yeni duraklarıyla devam edecek ve tamamlanmasını takiben ülkemizde tüm detaylarıyla ilan edilecektir. Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük vizyon yolculuğu sırasında yapacağı tüm seyahatler boyunca basın mensupları ve milletimiz tam şeffaflıkla bilgilendirilecektir."
 
Üst Alt