Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Destekleriz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in dün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşmasının tarihi bir nitelik taşıyacağını duyurmuştu. Erdoğan, toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Meclise sunduğu başörtüsü kanun teklifine karşı, ''Eğer Kılıçdaroğlu dürüstsen, başörtüsü meselesini ülke gündeminden kati olarak çıkarmakta kararlıysan gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım.'' çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, anayasa teklifinde bulunan Erdoğan'a sosyal medya hesabından "Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız." yanıtını verdi.

'ALTINDAN KURNAZ AJANDA ÇIKMAZSA DESTEKLERİZ'
Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:


Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız.

hbr28.jpg


Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz.
 
Üst Alt