Kevin Spacey cinsel taciz davasında suçsuz bulundu

New York mahkemesi cinsel saldırı davasında Kevin Spacey'yi suçsuz buldu. Karar duruşmasında, "Star Trek: Discovery" dizisinde oynayan Anthony Rapp'in iddiaları görüldü.

Beş erkek ve altı kadından oluşan jüri, Perşembe öğleden sonra 90 dakikanın biraz altında tartıştı.

Dava, aktörün 1986'da 14 yaşındayken bir partide kendisine uygunsuz bir şekilde dokunduğunu söyleyen Anthony Rapp tarafından açıldı.

Şimdi 50 yaşında ve aynı zamanda bir aktör olan Bay Rapp, Eylül 2020'de yasal işlem başlattı ve yaklaşık 40 milyon dolar (36 milyon sterlin) tazminat talep ediyordu.

Spacey, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Manhattan federal mahkemesinde üç haftalık bir hukuk davasının ardından bir jüri, Bay Rapp'in Bay Spacey'nin istenmeyen bir cinsel ilerleme kaydettiği iddiasını kanıtlamadığına hükmetti.

Spacey'nin avukatı Jennifer Keller adliye binasının dışında yaptığı açıklamada, "Jüriye bu yanlış iddiaları gördüğü için çok minnettarım" dedi.

Spacey ayrıca İngiltere'de ayrı ayrı beş ayrı cinsel saldırı suçlamasıyla karşı karşıya ve suçsuz olduğunu iddia etti. Bu duruşma Haziran 2023'te başlayacak.
 
Üst Alt