Jennifer Lawrence: Açlık Oyunları’nda oynadıktan sonra kendimi eşya gibi hissettim

Jennifer Lawrence, kariyerinin başında bir anda hızla ünlendikten sonra ”kontrolünü kaybettiğini hissettiğini” söyledi.

Lawrence, 2012’de Açlık Oyunları’nın (Hunger Games) başarısının ve 2013’te Umut Işığım’la (Silver Linings Playbook) Oscar kazanmasının ardından yaşadıklarını BFI Londra Film Festivali’nde anlattı. Ünlü oyuncu, Umut Işığım’la En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı kazandıktan sonraki dönemi ”aşırı derecede bunaltıcı” diye tanımladı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre Lawrence şöyle devam etti: ”Açlık Oyunları’nın gösterime girmesiyle Oscar kazandığım dönem arasında kendimi bir eşya gibi hissettim. Verdiğim her karar, büyük bir grubun kararıymış gibi geliyordu.”

Ünlü oyuncu, ”Şimdi dönüp baktığımda o yıllar aklıma gelmiyor çünkü resmen kontrolümü kaybetmiştim” yorumunu yaptı. Lawrence, büyük Hollywood filmlerinde oynadıktan sonra 2018’de kendi yapım şirketi Excellent Cadaver’ı kurdu.

Yapım şirketinin yakın zamanda yayımlanacak ilk filmi Causeway’de aynı zamanda başrolde yer alan Lawrence şunları söyledi: ”Yapım şirketimin ilk işinin bağımsız bir film olması şans eseri denk geldi. Benim de köklerim bağımsız filmlere dayanıyor ve tüm kariyerimi de bunun üstüne kurdum”

Bu filmle kimliğini geri kazandığını belirten ünlü oyuncu, ”Uzun süre sonra ilk kez bir rol böyle kişisel hissettirdi” diye açıkladı. Lila Neugebauer’ın yönetmenlik yaptığı bu ilk filmde Lawrence, ABD’nin Louisiana eyaletindeki New Orleans şehrine dönen ve buradaki hayata uyum sağlamaya personel bir askeri canlandırdı. Film 4 Kasım’da Apple TV+’ta gösterime girecek.

Kaynak: T24
 
Üst Alt