Gülşen yarınki duruşma öncesi polis merkezine giderek imza verdi

Ataşehir’de 30 Nisan 2022’de verdiği konserde İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözleri sebebiyle tutuklanan daha sonra itiraz üzerine konutu terk etmemek şartıyla tahliyesine karar verilen Gülşen Çolakoğlu, yarınki duruşma öncesi Levent Polis Merkezi’ne giderek imza verdi.

Nisan ayında sahne aldığı mekanda sarf ettiği sözleri 4 ay sonra Tiktok’ta paylaşılan şarkıcı Gülşen önce tutuklanmış, yapılan itiraz üzerine 4 gün sonra konutu terk etmeme adli kontrol kararıyla cezaevinden çıkmıştı.

Avukatının itirazı üzerine, konutu terk etmeme adli kontrol kararı, yurt dışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza verme şartına çevrilmişti. Gülşen yargılandığı davanın yarın yapılacak duruşması öncesi bugün saat 13.00 sıralarında, Levent Polis Merkezi’ne gelerek imza attı.

Gülşen, karakoldaki elektronik bölmeye parmak bastıktan sonra, polis merkezine girdi. Bir süre sonra polis merkezinden ayrılan Gülşen gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Gülşen, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında açılan davada yarın (21 Ekim) hâkim karşısına çıkacak.
 
Üst Alt