Davutoğlu'ndan Bayraktar'a altılı masa üzerinden cevap

TEKNOFEST'te açıklamalarda bulunan Baykar Teknoloji Lideri ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar "İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?" sorusuna "Bir takozla Akıncı işlevsiz hale gelir. 'Bu uçak hiçbir işe yaramıyor' dersiniz, Devrim otomobilinde olduğu gibi. Bunun da taşlarının döşendiğini ben şimdiden görüyorum" cevabı verdi.

Bayraktar'ın bu sözlerine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu altılı masada alınan kararları hatırlatarak cevap verdi. Davutoğlu Twitter paylaşımında, “Milli Savunma sanayini geçmişte savunduk ve destekledik. Gelecekte de her şartta küresel rekabette liderlik edecek şekilde geliştirmeye devam edeceğiz. Müsterih olun. Rahmetli Özdemir beyin ve sizler dahil binlerce Türk mühendis ve işçinin samimi emekleri asla zayi olmayacaktır” ifadelerini kaydetti.

"HER KAZANIMIN TEMİNATI BİZ OLACAĞIZ"

Gelecek Partisi lideri paylaşımında altılı masada alınan şu kararı da ekledi:


“29 Mayıs günü 6 liderin buluşmasındaki temel ilke ve hedeflerde açıkladığımız gibi; 'Güvenliğimizi ve sınırlarımızı korumak üzere savunma sanayimiz daha da güçlendirilecek, TSK’nın caydırıcılığı azami seviyeye çıkarılacaktır.” Her kazanımın teminatı biz olacağız.”
 
Üst Alt