Azerbaycan'ı içten seven Sayın Yavuz Subaşı tanıdığım için kendimi şanslı buluyorum...

Balıkesir'de doğulan ve daha sonra Balıkesir Milletvekili olan bu şahsiyet AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı TBMM BİT Komisyonu üyesidir. Gerçek bir milliyetçi olan Sayın Yavuz Subaşı'nın Türklüğün hakikaten hakkını vermesini bilen, Can Azerbaycan'a olan derin bir sevdasının olduğunu söylemek mümkündür. Uzun zamandır Türkiye'de yaşıyorum.

368b4bca-ccb7-4611-a352-abb5c2fa36aa.jpg


Bir program sunucusu olarak birçok insanla röportaj yapma fırsatım oldu. Çok sayda etkinliğe katıldım.

Özellikle 44 günlük Büyük Vatanseverlik Savaşı'ndan sonra binlerce Türk kardeşimizin Azerbaycan'ın zaferini kutladığını ve Azerbaycan'ın mutluluğunu paylaştığını gördüm. Azerbaycan'ın sevincini derinden ve yürekten hiss edenlerden olan Yavuz Subaşı zafer kazanmış bir devleti temsil ettiğim için beni tebrik etti.

523d5da1-5ce5-40dc-a910-0b3dbdf47221.jpg


Onunla tanışlığımız Balıkesir Sındırgı bölgesindeki Uluslararası Atlı Okçuluk Festivalınde Yörük çadırında oldu. Elimde Azerbaycan bayrağını gören Sayın Milletvekili Subaşı Azerbaycanlı olduğumu bilince beni Karabağ Zaferi'nden dolayı tebrik etti. Onunla yaklaşık 30 yıla kadar Ermeni işgalinde olan Karabağ’ı konuştuk. Bizlere zafer yaşatan kahraman şehitlerimizi andık.

Daha sonra Türkiye Bursları ile eğitim alan Azerbaycanlı doktora öğrencilerinden o ve Türk Dünyasına hizmet eden gençlerden biri olduğumu bilen Sayın Milletvekili beni TBMM’e davet etti. Beni Gazi meclisinde müsafir eden kalbi ve ruhu Türkler, Vatan, Barış ve İstikrar için atan bir kişiliğe sahip Yavuz Subaş'ına Azerbaycan şehitlerinin hatırasını simgeleyen "Hari Bülbül" rozetini takdim ettim.

"Rozeti gururla taşıyacağını” söyleyen Sayın Subaşı ile konuşurken onun Azerbaycan-Türkiye birliğine ne kadar değer verdiğini anladım. Bunu anladığımda, Türkiye'nin aslında bir kardeş ülke değil, benim ülkem, ruhumun bir parçası olduğunu anladım. Onun için Türkiye'de Azerbaycan'ı hakikatan içten seven sayın Yavuz Subaşı gibi bir vekilin olması her iki ülke için büyük bir kazançdır- diye biliriz.

Seide Ömer
 
Üst Alt