Aslı Kazımova: "Karabağ Azerbaycan'dır" sloganını tüm Ermeni yalanlarına rağmen tüm dünyaya ezberletdik!"

"27 Eylül, Büyük Zafere giden yolun başlangıcıdır." Azerbaycan Sosyal Refah Partisi Genel Başkanı Aslı Kazımova, bu sözleri bir basın açıklamasında söyledi.

Aslı Kazımova'nın sözlerine göre, Azerbaycan halkı 27 Eylül tarihini asla unutmayacaktır:

"Bu tarih, Azerbaycan halkı olarak adalet mücadelemizi başlattığımız gündür. Yiğit Ordumuz, Sayın İlham Aliyev'in sarsılmaz inancı ve güçlü iradesi sayesinde zafere giden yolun başlangıcıdır. 27 Eylül, yıllardır kayıp listesinde adı geçen 4 binden fazla Azerbaycanlının intikam günüdür. Bu tarih 31 Mart soykırımının, Ağdaban trajedisinin, Hocalı soykırımının ve Karakend trajedisinin intikamının alındığı gündür. 27 Eylül Anavatanımız olan Karabağ'ı düşman işgalinden kurtardığı ve Azerbaycan Ordusu'nun ebediyen yazdığı şanlı bir sayfanın başlangıcıdır. Binlerce şehidimiz tüm dünyaya Azerbaycan halkının canları ve kanlarıyla "Vatandan asla geçilmeyeceğinin" mesajını verdi.

Kısacası, Başkomutan İlham Aliyev'in liderliğinde, tüm muharebe operasyonlarını üst düzeyde gerçekleştirerek nefret edilen düşmanı dize getirmeyi başardığını düşünüyorum. Muzaffer ordumuz Şanlı bir Zafer kazandı, ülkemizin tarihi adaletini ve toprak bütünlüğünü korudu. Her geçen gün bizi Vatanseverlik Savaşı'ndan uzaklaştırsa da, askerlerimizin cesareti, canı ve kanı pahasına kazanılan bu zafer, her Azerbaycanlı için son derece değerlidir.

Halkım bu zaferi kazanmayı hak etti! Zafer kazandıktan sonra düşmanı ana yurdumuzdan kovmayı başardık, şehirlerimizi özgürleştirdik,Şuşa'mızı özgürleştirdik! Bu nedenle, bu zaferin tarihte benzersiz olduğunu düşünüyorum. Tüm Ermeni yalanlarına rağmen "Karabağ Azerbaycan'dır" sloganını tüm dünyaya ezberletdik!

Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin! Gazilerimize sağlık diliyorum! "
 
Üst Alt